خانه / اخبار عشایر / آیین پاسداشت بنیانگذار گوارش و کبد کودکان در شیراز

آیین پاسداشت بنیانگذار گوارش و کبد کودکان در شیراز

آیین پاسداشت دکتر محمود حقیقت عشایرزاده ایل باصری بنیانگذار گوارش و کبد کودکان در شیراز

آیین پاسداشت دکتر محمود حقیقت عشایرزاده ایل باصری بنیانگذار رشته فوق تخصصی گوارش و کبد کودکان در علوم پزشکی شیراز برگزار و از کتاب این استاد دانشگاه با عنوان آنچه بیماران به ما آموختند، رونمایی شد.

به گزارش باصری آنلاین به نقل خبرگزاری ایسنا آیین پاسداشت دکتر محمود حقیقت بنیانگذار رشته فوق تخصصی گوارش و کبد کودکان در علوم پزشکی شیراز برگزار و از کتاب این استاد دانشگاه با عنوان آنچه بیماران به ما آموختند، رونمایی شد.

طی مراسمی که پنج شنبه 24 آبان در شیراز برگزار شد، از مقام علمی محمود حقیقت، بنیانگذار رشته فوق تخصص گوارش و کبد کودکان در علوم پزشکی شیراز تجلیل و کتاب تالیف شده او با عنوان “آنچه بیماران به ما آموختند رونمایی شد.

در این مراسم بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایمانیه مشاورعالی وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها، عزیزی معاون دانشگاه شیراز، حسینی‌الهاشمی یکی از استادان دکتر حقیقت و … سخنانی در موضوع ویژگی‌های شخصیتی این استاد دانشگاه سخنانی ایراد کردند.

محمود حقیقت که تاکنون بیش از 130 مقاله علمی در نشریات مختلف ایران و جهان منتشر کرده است در این مراسم گفت: نه تنها طبابت و درمان بیماران، بلکه ارزش قائل شدن برای مردم در درمان آنها از با ارزش‌ترین اقداماتی است که هر پزشک باید این موضوع را سرلوحه کار خود قرار داده و همچنین با فعالیت در بخش های مختلف اجرایی و قبول مسوولیت ها، برای مردم و رضایت مندی آنها تلاش کند .

حقیقت از همسرش به عنوان دوستی همراه و تاثیرگذار در هموار شدن مسیر کسب موفقیت‌های علمی یاد کرد.

محمود حقیقت، متخصص کودکان و فوق تخصص گوارش و کبد کودکان، در دوران خود، نفر نخست کنکور پزشکی بوده که و پس از گذراندن دوره تخصص، به مدت 5 سال نیز مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی جهرم را بر عهده داشت.

او از سال 1370 پس از گذراندن دوره فوق تخصصی گوارش و کبد این رشته را در شیراز تاسیس کرد.

pasdasht_dr_haghighat11

pasdasht_dr_haghighat2

pasdasht_dr_haghighat63

pasdasht_dr_haghighat96

425317471_30343

 

درباره ی علیرضا عزیزی

همچنین ببینید

عشایر مرودشت

صندوق اعتبارات خرد زنان در منطقه عشایری تنگ آبی مرودشت تشکیل شد

صندوق اعتبارات خرد زنان در منطقه عشایری تنگ آبی مرودشت تشکیل شد به گزارش باصری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *